piątek,

Piątek, III Tydzień Wielkanocny

Ks. Adam Dynak

Ks. dr Adam Dynak

Święcenia kapłańskie przyjął 30 maja 1998 roku. Pochodzi z Radgoszczy. Kilkanaście lat temu wyjechał do pracy duszpasterskiej na Białoruś. Zaczynał od wikariatu w Mohylewie. Był kapelanem bp. Władysława Blina. Pełnił posługę proboszcza m.in. w katedrze w Witebsku. Pracował również w Garadoku, Orszy, Krupkach i Borysowie. W Garadoku wybudował kościół. Pełnił też posługę kanclerza kurii diecezjalnej. Od października 2016 roku pełnił funkcję wicerektora Międzydiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego im. św. Tomasza z Akwinu w Pińsku na Białorusi.

Od 10 sierpnia 2019 roku pełni funkcję proboszcza parafii Mikluszowice. Katecheta w Szkole Podstawowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mikluszowicach.

Ks. Józef Piech

Ks. Prałat Józef Piech

Kanonik Gremialny Kapituły Bocheńskiej, przyjął świecenia kapłańskie w 1974 r. Od 1992 do 2019 roku pełnił funkcję proboszcza parafii Mikluszowice.

Ks. Bogusław Sobusiak

Ks. mgr Bogusław Sobusiak

Pochodzi z parafii pw. Ducha Świętego w Mielcu. Świecenia kapłańskie przyjął w 2006 r., w parafii od 2017 r. Katecheta w Szkole Podstawowej Zespołu Szkół Gminnych im. Henryka Sienkiewicza w Bogucicach, w Przedszkolu w Bogucicach i w Przedszkolu w Majkowicach. Opiekuje się kaplicą w Bogucicach

Ks. mgr Jarosław Sroka

Pochodzi z parafii Świętego Michała Archanioła w Żeleźnikowej. Neoprezbiter. Święcenia kapłańskie przyjął 28 maja 2022 roku. W parafii od sierpnia 2022 roku. Katecheta w Szkole Podstawowej i Przedszkolu Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Dziewinie oraz w Przedszkolu Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Mikluszowicach.

Ks. Wiesław Multan

Ks. mgr Wiesław Multan

Świecenia kapłańskie przyjął w 1984 r, w parafii od 2004 r. Katecheta w Szkole Podstawowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mikluszowicach.