środa,
17 kwietnia 2024

Środa, III Tydzień Wielkanocny

Nasza parafialna gromadka DSM powstała w 2009r. Swoją oficjalną działalnoŚĆ rozpoczęła w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia tj. 8 grudnia 2009 r. Jesteśmy razem i jest nas dużo. Aktualnie 35 dziewcząt od klasy II szkoły podstawowej do gimnazjum. Na czym ta działalność polega? To przede wszystkim formacja wewnętrzna w duchu maryjnym. Naszą patronką i opiekunką jest Matka Boża Niepokalana, a my wpatrzone w Jej przykład uczymy się w Bożym świetle postrzegać to, co nas otacza, żyć i kochać tak jak Ona. Uczestnicząc w cotygodniowych spotkaniach środowych wspólnie pogłębiamy naszą wiarę poprzez modlitwę, pracę, zabawę, śpiew i tematyczne pogadanki. Co jeszcze robimy? Przyjaźnimy się, uczymy współpracy w grupie, staramy się pomagać tym wszystkim, których Pan Bóg stawia na drodze naszego życia - w domu, w szkole, w parafii, uczymy się odpowiedzialności za siebie i innych, a przede wszystkim staramy się apostołować własnym przykładem i rozwijać w sobie i innych nabożeństwo do Matki Bożej. W naszym kościele w sposób szczególny uczestniczymy w nabożeństwach majowych, październikowych i w roratach. Działamy również jako scholka,śpiewając psalmy na Mszy św. w niedzielę. Jak włączyć się do DSM? Nic prostszego! Wystarczy tylko chcieć - chcieć coś z siebie dać. - Komu? Matce Najświętszej, grupie i innym ludziom. Zgłosić swoją gotowość i przejść okres kandydatury. A co potem? W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP (8. XII), która jest naszym Patronalnym świętem, kandydatki otrzymują błękitny strój, cudowny medalik, legitymację i składają przyrzeczenie, w którym zobowiązują się wiernie wypełniać zadania Służby Maryjnej.