Ojciec Pio mawiał o sobie: umiłowania modlitwy, pojmowanej jako żywa rozmowa z Osobą, głębokiego wyczucia jej najistotniejszego sensu nie chował tylko dla siebie. Chętnie dzielił się z innymi tą swoją umiejętnością, która była czymś więcej niż umiejętnością: stanowiła odbicie szczególnego wybrania O. Pio, wyjątkowego obdarowania łaskami. Od początku swego życia zakonnego kierował życiem duchowym wielu ludzi - swoich jak ich nazywał córek i synów. Ta żarliwość modlitewna O. Pio, którą "zarażał" wrażliwe dusze zbiegła się z apelami papieża Piusa XII, który w latach pięćdziesiątych nawoływał kapłanów do budzenia wśród wiernych chęci i zwyczaju modlitwy wspólnotowej, do tworzenia silnych i zwartych "frontów" ludzi modlących się. Ojciec Pio, który od dawna głosił, że grupy wiernych żyć będą w pełni życiem chrześcijańskim. jeśli staną się grupami wiernych, którzy modlą się razem, teraz, na wezwanie papieża przeszedł do czynów. "Weźmy się do roboty", mówił po swojemu, prosto i od serca, do swoich córek i synów duchowych. "Zawińmy rękawy. Jako pierwsi odpowiedzmy na apel Wikariusza Chrystusowego!" . I tak zrodziły się Grupy Modlitwy. Ich celem, podobnie jak założeniem O. Pio, jest opasanie całego świata łańcuchem, żywym różańcem modlitwy oraz odnowienie życia chrześcijańskiego (miłości do Boga i do bliźniego). Jedynym zobowiązaniem członków Grup jest gromadzenie się, przynajmniej mniej raz w miesiącu, na wspólnej modlitwie pod kierownictwem kapłana oraz zapraszanie do udziału w tej modlitwie przyjaciół i znajomych.  Grupa Modlitwy Ojca Pio została założona w naszej parafii 6 grudnia 2009 roku. Kazania przybliżające postać św. Ojca Pio wygłosił ks. Andrzej Liszka – Diecezjalny Koordynator Grup Modlitwy. Pierwsze nabożeństwo Grupy odbyło się 8 stycznia 2010 roku. Grupa Modlitwy Ojca Pio została założona w parafii pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela w Mikluszowicach 6 grudnia 2009 roku. Pierwsze nabożeństwo Grupy odbyło się 8 stycznia 2010 roku. Od tej pory nabożeństwa odbywają się w drugi piątek miesiąca. Podczas każdego nabożeństwa odmawiana jest Koronka do Bożego Miłosierdzia, następnie Koronka do Najświętszego Serca Pana Jezusa, którą modlił się Ojciec Pio. Podczas tej modlitwy czytane są podziękowania i prośby, które można składać w specjalnej skrzynce lub wysłać na adres internetowy parafii. Centrum modlitewnego spotkania stanowi Eucharystia z kazaniem. Msza Święta sprawowana jest w intencji członków Grupy Modlitwy i w intencjach przedstawianych Panu Bogu przez wstawiennictwo św. Ojca Pio. Po Mszy Świętej ma miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu. Na koniec można zapisać się do Księgi Grupy Modlitwy Ojca Pio. Uczyniło już tak 197 osób.  Ks. Biskup Ordynariusz Wiktor Skworc zatwierdził naszą Grupę dekretem z dnia 5 marca 2010 roku. Opiekunami grupy byli: ks. Wiesław Rachwał, Ks. Rafał Płaczek. Obecnie jest nim Ks. Paweł Marmuźniak. Relikwie św. Ojca Pio otrzymaliśmy 14 listopada 2010. Niedługo po tym powstał pomysł, aby umożliwić parafianom, którzy tego będą chcieli zabranie relikwii na jedną dobę do swojego domu. Z czasem coraz więcej rodzin zapragnęło przyjąć relikwie. Odwiedziły już one kilkadziesiąt domów. Spotkanie z Ojcem Pio w takiej formie i czas poświęcony na modlitwę dla wielu ludzi był ważnym przeżyciem duchowym. Relikwie są ciągle w drodze i daje to nadzieję, że św. Ojciec Pio wyprosi, nie tylko Grupie Modlitwy, ale całej parafii umocnienie wiary i miłości do Boga i bliźnich.