KOŚCIÓŁ PARAFIALNY

Dzień Powszedni

Liczba wyświetleń:

Aktualności:

11 listopada, w 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę w naszej parafii odbyła się Uroczysta Msza św. dziękczynna za odzyskaną Wolność. Mszy świętej przewodniczył proboszcz Ks. prałat Józef Piech, porucznik Wojska Polskiego w stanie spoczynku. Okolicznościowe kazanie wygłosił Ks. Wiesław Rachwał były wikariusz w Mikluszowicach a obecnie Rektor kaplicy w Gorzkowie koło Bochni. Przed Mszą św. młodzież naszej parafii przestawiła montaż słowno - muzyczny o tematyce wojennej związanej z naszą okolicę. W Mszy św. wzięły udział poczty sztandarowe ze Szkół w Baczkowie, Bogucicach, Dziewinie, Mikluszowicach, jednostek OSP z Bogucic i Dziewina oraz sztandar Honorowych Dawców Krwi. Całość uświetniła Orkiestra Dęta z Baczkowa oraz Harcerze działający w naszej parafii. Po Mszy św. przy pomniku Katyńskim, przy akompaniamencie orkiestry z Baczkowa został odśpiewany hymn Polski. Następnie złożone zostały kwiaty przez Proboszcza i Dyrekcje Szkół z terenu naszej Parafii. Patronat Honorowy w tym dniu nad naszą parafia objął krakowski Oddział IPN, który ofiarował darmową gazetę „Zanim Nastała Wolność” oraz biało - czerwone chorągiewki, które harcerze rozdawali wiernym przed Mszą świętą.

Galeria cz. 1

Od 28 do 30 listopada w naszej parafii odbyło się Triduum przed Uroczystością Wszystkich Świętych. Nauki wygłosił o. Zygmunt Tokarz ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów. Z racji 100 lecia Odzyskania Niepodległości tematem przewodnim była Ojczyzna - jako nasza Matka. Szczególnym wydarzeniem podczas Triduum była Droga Światła. Zgromadzeni parafianie przeszli 14 stacji rozważając wydarzenia z życia Jezusa od Zmartwychwstania do Zesłania Ducha Św. Zwieńczeniem Triduum było wygłoszone kazanie na cmentarzu w Uroczystość Wszystkich Świetych.

Galeria cz. 2

„Przez Maryję do życia w Duchu Świętym” - to hasło towarzyszyło rozważaniom podczas tegorocznego Wielkiego Odpustu w Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Bochni. Od niedzieli 30.09.2018 r. do niedzieli 7.10.2018 r., każdego dnia do sanktuarium przybywały różne grupy, instytucje, stowarzyszenia i pielgrzymki parafialne z całej okolicy. Również z naszej parafii z Mikluszowic w dniu 4 października w słonecznej pogodzie udała się pielgrzymka piesza. Prawie 200 osób wraz z dwoma kapłanami pielgrzymowało, aby podziękować Matce Bożej za otrzymane łaski i prosić o dalsze. Z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości harcerze ubrani w swoje stroje nieśli flagi Polski. Na początku Eucharystii wszystkich powitał Proboszcz i Kustosz Bocheńskiej Bazyliki ks. Ryszard Podstołowicz.

W niedzielę 24 czerwca w naszej parafii odbył się Odpust Parafialny ku czci św. Jan Chrzciciela. Na początku wszystkich parafian i gości przywitał i pozdrowił Ks. Proboszcz Prałat Józef Piech. Uroczystej Sumie Odpustowej, przewodniczył i kazanie wygłosił ks. dziekan Ryszard Podstołowicz Proboszcz parafii św. Mikołaja w Bochni. Mszę koncelebrowali kapłani Rodacy. Oprawę muzyczną uświetniła Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Baczkowa pod dyrekcją Kapelmistrza Wojciecha Zwierniaka i Schola Dziecięca. Całość uświetniły poczty sztandarowe.

W dniach 8 - 10 czerwca parafianie z Mikluszowic pielgrzymowali wraz ze swoimi kapłanami do sanktuariów wschodu - Podlasia. Pierwszą atrakcją było zwidzenie Sandomierza, miasta „Ojca Mateusza”. Pielgrzymi nawiedzili też sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej, sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej, sanktuarium Cudu Eucharystycznego w Sokółce, cerkiew św. Marty i Marii na św. Górze Grabarce, sanktuarium Męczenników Podlaskich w Pratulinie. Ostatnim celem naszej pielgrzymki był malowniczy Kazimierz Dolny nad Wisłą.

Galeria cz. 2

W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa przez Bogucice przeszła Procesja Bożego Ciała. Co roku procesja odbywa się w innej miejscowości naszej parafii. W tym roku trasa procesji prowadziła od kaplicy w Bogucicach w kierunku parafii Okulice. Podniosłą oprawę zapewniła Liturgiczna Służba Ołtarza, orkiestra z Baczkowa, OSP Bogucice, Koło Gospodyń Wiejskich, poczty sztandarowe, dzieci pierwszokomunijne, Dziewczęca Służba Maryjna oraz dzieci sypiące kwiaty i dzwoniące dzwonkami. Nad bezpieczeństwem uczestników procesji czuwali druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej. W procesji wzięły udział niezliczone tłumy parafii Mikluszowice.

Galeria cz.2

Galeria cz.3

Starsze wiadomości:

W celu przyspieszenia wczytywania się strony głównej ilość wyświetlanych wiadomości ograniczono do ostatnich 7. Starsze wiadomości można przglądać na stronie: Wszystkie wiadomości