25 maja w trwającym Białym Tygodniu Dzieci I Komunijne wraz ze swoimi nauczycielami i rodzicami udały się na pielgrzymkę do sanktuariów Podhala, aby podziękować za dar Pierwszej spowiedzi i Komunii św. Pierwszym punktem pielgrzymki było nawiedzenie sanktuarium Matki Bożej Podhala w Ludźmierzu. Następnie dzieci udały się na Mszę świętą do sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, które w ostatnim czasie zostało podniesione do rangi sanktuarium narodowego. Po zakończonej Mszy św. była część turystyczna, czyli wyjazd kolejką linową na Polanie Szymoszkowej i przejście w kierunku Gubałówki. Ostatnim celem pielgrzymki było nawiedzenie jedynego w Polsce sanktuarium Cudownego Medalika na Olczy.