wtorek,

Wtorek, III Tydzień Wielkanocny

11 listopada, w 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę w naszej parafii odbyła się Uroczysta Msza św. dziękczynna za odzyskaną Wolność. Mszy świętej przewodniczył proboszcz Ks. prałat Józef Piech, porucznik Wojska Polskiego w stanie spoczynku. Okolicznościowe kazanie wygłosił Ks. Wiesław Rachwał były wikariusz w Mikluszowicach a obecnie Rektor kaplicy w Gorzkowie koło Bochni. Przed Mszą św. młodzież naszej parafii przestawiła montaż słowno - muzyczny o tematyce wojennej związanej z naszą okolicę. W Mszy św. wzięły udział poczty sztandarowe ze Szkół w Baczkowie, Bogucicach, Dziewinie, Mikluszowicach, jednostek OSP z Bogucic i Dziewina oraz sztandar Honorowych Dawców Krwi. Całość uświetniła Orkiestra Dęta z Baczkowa oraz Harcerze działający w naszej parafii. Po Mszy św. przy pomniku Katyńskim, przy akompaniamencie orkiestry z Baczkowa został odśpiewany hymn Polski. Następnie złożone zostały kwiaty przez Proboszcza i Dyrekcje Szkół z terenu naszej Parafii. Patronat Honorowy w tym dniu nad naszą parafia objął krakowski Oddział IPN, który ofiarował darmową gazetę „Zanim Nastała Wolność” oraz biało - czerwone chorągiewki, które harcerze rozdawali wiernym przed Mszą świętą.